Aktualności

Filip Pieczonka z brązowym medalem

Filip Pieczonka tenisista Floty Gdynia w deblu w parze z Olafem Pieczkowskim zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Juniorów U14 rozegranych w Czechach. To ogromny sukces naszego zawodnika, który pokazał tym występem doskonałą formę!

Filip Pieczonka startuje w Mistrzostwach Europy Juniorów

W dniu dzisiejszym nasz tenisista Filip Pieczonka rozpoczyna rywalizację podczas Mistrzostw Europy Juniorów U14. Turniej odbywa się w Czechach w miejscowości Mosty. Zawodnik WKS "Flota" Gdynia rozstawiony z numerem 8 w pierwszej rundzie zmierzy się z reprezentantem Szwajcarii Till Brunnerem. 

Historia Sekcji

Sekcja Tenisa Ziemnego działalność swoją rozpoczęła w 2007 roku, dzięki operatywności Kierownika Sekcji Arkadiusza Sobieraja oraz trenera Grzegorza Breśki. Pierwsze treningi odbywały się na obiektach Zespołu Marynarki Wojennej w Gdyni. W roku 2009 z inicjatywy kierownika Sobieraja oraz po akceptacji Zarządu Klubu Sekcja ze środków Klubu wybudowała nowoczesną bazę treningową - cztery korty letnie otwarte o nawierzchni naturalnej oraz wydzierżawiła dwa korty kryte w ogrzewanej hali o nawierzchni syntetycznej. w Suchym Dworze przy ulicy Szkolnej 34.

Kadra Szkoleniowa

  • Arkadiusz Sobieraj- Trener I klasy 
  • Szymon Wiśniewski- Trener I klasy
  • Kamil Towarek- Trener II klasy 

Korty tenisowe

Wojskowy Klub Sportowy „Flota” Gdynia posiada obiekt tenisowy zlokalizowany w Suchym Dworze przy ulicy Szkolnej 34. Bezpośrednim sąsiedztwem kortów tenisowych Klubu są duże osiedla mieszkaniowe między innymi „Jaworowy Dworek”. W skład ośrodka wchodzę cztery profesjonalne korty tenisowe odkryte o nawierzchni naturalnej ceglanej oraz dwa korty pod halą o nawierzchni syntetycznej co sprawia, że nasz ośrodek może funkcjonować przez 365 dni w roku. W ośrodku tenisowym prowadzimy szkółkę tenisową dla dzieci i młodzieży, indywidualne zajęcia pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej a także świadczymy  wynajem kortów tenisowych. Na kortach tenisowych Klubu od maja do października organizowane są liczne turnieje tenisowe między innymi:

  • Pomorska Liga Tenisowa
  • Turniej Tennis Kids Cup
  • Tenis Zjaja CUP
  • Turnieje dla dzieci z cyklu „Tenis -10” i Turnieje dla dorosłych.