reklama_demo

Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne "Zaślubiny z Morzem" w strzelaniu z broni pneumatycznej. Puck, 10-12.2017

W pierwszych tegorocznych zawodach strzeleckich wystartowali niemal wszyscy zawodnicy reprezentujący nasz Klub w kategoriach juniora młodszego, juniora oraz seniora. Międzynarodowa impreza w Pucku przyciągnęła wielu utytułowanych zawodników w tym Olimpijczyków i medalistów Mistrzostw Świata i Europy, a także reprezentantów polskiej Kadry Narodowej.


Najważniejsze osiągnięcia naszych zawodników to:
2 miejsca: Adrianna Szramka w karabinie i Marta Woronowicz w pistolecie wśród juniorek młodszych
3 miejsce wśród seniorów zajmowali: Joanna Wódkowska w karabinie, a w pistolecie Sławomira Szpek i Piotr Daniluk (nasi Olimpijczycy) oraz Agata Wruk w kategorii juniorek
4 miejsce zajęła w pistolecie Joanna Tomala (drugiego dnia była szósta), natomiast w karabinie dwukrotnie miejsce tuż za podium zajmował Daniel Nazarko
5 miejsce w finale zajął Adam Dobosz wśród karabiniarzy oraz Tomasz Wawrzonowski wśród pistoleciarzy (obaj startowali w kategorii seniora)
Poza wymienionymi osobami w zawodach startowali również: Anna Tokarska, Dawid Zdrojewski i Agnieszka Gawior (zawodnicy strzelający z karabinu) oraz Radosław Podgórski, Jan Bielecki, Julia Dukat i Eryk Działo (zawodnicy strzelający z pistoletu).
W ostatnim dniu zmagań niemal wszyscy zawodnicy brali udział w specjalnie przygotowanym „superfinale”, rozgrywanym na zasadzie losowania mieszanych par zarówno w karabinie, jak i w pistolecie - najlepsze 15 kobiet losowało jednego z 15 najlepszych mężczyzn danej dyscypliny. Tryumfy osiągali w nich Tomasz Wawrzonowski (pistolet) który zwyciężył swoją rywalizację oraz Joanna Wódkowska, która broniąc zeszłorocznego tytułu zajęła ostatecznie drugie miejsce.