Strzelcy Floty z medalami Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

Przedostatni wakacyjny weekend września był dla strzelców Floty niezwykle udany. Juniorzy młodsi przywieźli z Wrocławia dwa brązowe medale i kilka innych znaczących osiągnięć, o których można przeczytać poniżej.

Medalistki MP JM z trenerem

 

W dniach 9-13.09.2020 we Wrocławiu odbyły się zawody „Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym” oraz „Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie sportowym”. W zawodach tych brali udział reprezentanci Wojskowego Klubu Sportowego „Flota” Gdynia, podopieczni szkoleniowców naszego Klubu – Czesława Szpeka (pistolet) oraz Adama Dobosza (karabin), którzy uzyskali następujące osiągnięcia:

Medalistki MP JM 1 
  • CZEREŚNIOWSKA Barbara
    • 3 miejsce w konkurencji karabin sportowy 3x30 strzałów juniorek młodszych
    • 6 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 50 strzałów juniorek młodszych
    • 7 miejsce w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc juniorek młodszych
  • SOBIESZCZYK Aniela
    • 3 miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny 50 strzałów juniorek młodszych
    • 10 miejsce w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów juniorek młodszych
 
  • PIĄTEK Kacper
    • 12 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 50 strzałów juniorów młodszych
    • 18 miejsce w konkurencji karabin sportowy 3x30 strzałów juniorów młodszych
    • 22 miejsce w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc
  • PRZYBYŁA Norbert
    • 15 miejsce w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc juniorów młodszych
    • 16 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorów młodszych
    • 17 miejsce w konkurencji karabin sportowy 3x30 strzałów juniorów młodszych
  • JAWORSKA Wiktoria
    • 17 miejsce w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc juniorek młodszych
    • 29 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 50 strzałów juniorek młodszych
    • 31 miejsce w konkurencji karabin sportowy 3x30 strzałów juniorek młodszych

W klasyfikacji klubowej WKS Flota Gdynia zajęła 9 miejsce na 47 sklasyfikowanych klubów (najlepsze spośród Klubów w województwie Pomorskim) z dorobkiem 39 punktów w Klasyfikacji Sportu Młodzieżowego.

 

Dzięki wynikom uzyskanym przez reprezentantów naszego Klubu województwo Pomorskie zajęło 7 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej z łącznym dorobkiem 81 punktów.

Flota Gdynia